25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
september
 
fvat

Registrácia na Festival vedy a techniky 2015 otvorená

Jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy na Slovensku bude Festival vedy a techniky, na ktorý sa už teraz môžu Vaši žiaci registrovať so svojimi vedecko - technickými projektami a zabojovať tak o postup na prestížne zahraničné súťaže a expá.

Celoslovenskej súťaži predchádza 7 krajských kôl. Viac informácií na www.festivalvedy.sk

read more
 
 

Slovenskí študenti na Expo Science International 2015 v Bruseli

30_07_2015__IMG_0014web

Zažili ste pocit, keď stojíte uprostred ľudí zo všetkých kútov sveta? Južná Afrika, Saudská Arábia, Peru, Kazachstan... V jedinej miestnosti máte možnosť obdivovať asi 60 rôznych národov. A uprostred stojíme my, desiati nadšení Slováci. Študenti, ktorí by nič z toho nezažili, keby neskúsili šťastie na Festivale vedy a techniky, alebo Junior Internete. Práve z týchto súťaží sme postúpili na Expo-Sciences International 2015 do Bruselu, výstavu študentských vedeckých prác, na ktorých sme dlhší čas pracovali.

read more
 
 

Slávnostné vyhlásenie víťazov online súťaže LaBáK

29_07_2015__foto1web

Online súťaž „Labák“ pozná víťazov. V treťom ročníku súťažili žiaci základných, stredných škôl z celého Slovenska na tému automobilový priemysel.

Súťaž „Labák“ je kombináciou klasického korešpondenčného seminára a internetového prostredia. Každý polrok prebehli jej dve kolá na témy automobilového priemyslu: Materiály včera, dnes a zajtra, Svet v pohybe, Mobilita súčasnosti a Technológie budúcnosti. Jej vyhodnotenie sa konalo v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia (VW SK).

read more
 
 

Pohár vedy – Neuron 2015 - Slováci bodovali na medzinárodnom kole

V dňoch 12.-14. júna prebehlo v českom meste Nymburk medzinárodné finále Pohára vedy – Neuron 2015. Zúčastnilo sa ho 24 družstiev z Českej republiky, Slovenska, Nemecka a Turecka. Účasť na finále v Nymburku bola pre žiakov základných a stredných škôl odmenením ich niekoľkomesačnej práce na rôznych experimentoch počas 4 domácich kôl, ktoré pre ne pripravili organizátori.

read more
 
 

AMAVET vstúpil do Modrej školy

Po ročnej odmlke pokračuje FESTIVAL VODY, ktorý je súčasťou dlhodobého vzdelávacieho programu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s. (BVS) „Modrá škola – voda pre budúcnosť“. AMAVET je od školského roku 2015/2016 novým koordinátorom a realizátorom FESTIVALU VODY, ktorý je súťažnou prehliadkou projektov žiakov základných škôl a osemročných gymnázií.

read more

Kreatívna Modrá škola

Výtvarná súťaž a Fotografická súťaž sú súčasťou dlhodobého vzdelávacieho programu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a.s. (BVS) Modrá škola – voda pre budúcnosť, ktorého realizátorom je AMAVET. Zameriava sa na rozvoj vedomosti a znalosti detí a mládeže o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, odvádzaní a čistení odpadových vôd, ale aj o dôležitosti a nenahraditeľnosti vody pre človeka a prírodu.

read more
 
 
 
 
 

Výstava a súťaž plastových a papierových modelov - Cena primátora Nitry XXI. ročník

AMAVET klub č. 836 v spolupráci CVČ Domino a mestom Nitra Vás srdečne pozýva na výstavu a súťaž výrobkov šikovných plastových a papierových modelárov. Súťaž sa uskutoční 17. októbra v Nitre.

read more
 
 

Didaktická hra ChemPlay si hľadá cestu na svet

Projekt „ChemPlay, alebo Anorganická chémia hrou“ zaujal už v roku 2014 porotu na Festivale vedy a techniky, ktorý každoročne organizuje AMAVET. Deti pretavili do praxe myšlienku, že teóriou chémie sa dá učiť zábavnou formou a vysvetľovať jucelkom jednoducho . Projekt vtedy získal svoje prvé ocenenia, za nimi prišli ďalšie.

read more

Budapešť – krásavica na Dunaji

Egy, két, három. Presne takto sme počítali dni do začiatku nášho výletu do Budapešti. Skoré ranné vstávanie nám našťastie ani trocha neubralo z nášho elánu  a chuti do spoznávania, obdivovania a zábavy. Poctivo zabalené kufre a maškrty, ktoré nám zabalili naše mamičky, sme naložili do autobusu a pohodlne sme sa usadili vedľa svojich susedov. 

read more
 
 

Amaveťáci na SP v Krakowe

Mladí modelári z Amavet klubu č. 808 sa zúčastnili Svetového pohára v Poľskom Krakowe. Súťaž sa lieta bez rozdielu veku (Sa J sú hodnotení spoločne).  SP počtom pretekárov patrí medzi jeden z najväčších pohárov.Tohto roku sa ho zúčastnilo 60 pretekárov z Bulharska, Bieloruska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Českej republiky, Švajčiarska, Slovenska a Poľska. Lietalo sa šesť kategórii. 

read more

Športové zápolenie na SP a M-Slovenska v Kamenici nad Cirochou

Keďže sa nám blížia letné prázdniny, zasadla aj na nás cestovateľská horúčka. Rozhodli sme sa, že usporiadame poznávací výlet do Viedne. Naším cieľom bolo Prírodovedné múzeum. Výlet sme naplánovali na 31.5.2015 – teda to bol aj taký malý darček naším deťom k ich sviatku. K dosiahnutiu cieľa sme použili rôzne dopravné prostriedky- auto, električku, autobus, loď, vlak. 

read more
 
 
 
 
 

Tábory pre sociálne znevýhodnené deti v Chorvátsku

fotokolaz_Anjeli detom

Aj v roku 2015 AMAVET vďaka dobrým ľuďom zapojeným do projektu "Anjeli deťom" zorganizoval tábory pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Anjeli tento rok podporili takmer 60 detí, ktoré si vďaka nim užili 10 fantastických dní v krásnom prímorskom prostredí na tábore s bohatým a výnimočným programom.

Bližšie informácie Vám prinesieme v ďalšom e-mesačníku, nakoľko jeden turnus ešte prebieha. Fotogalériu z toho prvého nájdete TU

 
   
 
 
 
 
Nymburk

Prišlo nám do mailu :-) ĎAKUJEME!

Prešiel presne týždeň od chvíle, keď sme prežili nezabudnuteľný víkend v Nymburku, ČR na súťaži Pohár vedy. Toľko skvelých ľudí, atmosféru, podnetov pre žiakov aj pre mňa, som za dva dni hádam ešte nezažila. Osobne som sa stretla aj s p. Michalom Zajačekom, spomenuli sme v rozhovoroch aj Vás :-) Veľmi sa mi páčia Vaše aktivity, čo sa vedy a malých žiakov týka. Patrí Vám moje veľké poďakovanie za našu účasť v tomto skvelom programe. Janka Šišková

 
 
 
 
 

Projekt Digital Jungle pripravuje mládež na budúcnosť

Koncom septembra začínajú kurzy a workshopy digitálnej tvorby nového projektu Digital Jungle v Bratislave a v Nitre. Ide o vzdelávanie v oblasti grafického dizajnu, tvorby webových stránok a písania článkov s profesionálmi z marketingu a umenia.

read more

Článok o úspechoch aj na Vedeckom kaleidoskope

Pred prázdninami sme priniesli niekoľko článkov o obrovských úspechoch slovenských študentov - víťazov amaveťáckeho Festivalu vedy a techniky. Písalo sa o nich mnoho, tak si tie úspechy týmto článkom pripomeňte spolu s nami.

read more
 
 

Granty Nadácie VW

Zapojte sa do grantového programu Nadácie Volkswagen Slovakia určeného pre Stredné odborné a priemyselné školy. Jeho cieľom je podporiť iniciatívnych pedagógov a žiakov. Ako aj podporiť realizáciu interdisciplinárnych projektov (prepojiť teóriu s praxou) a celkovo zlepsiť podmienky vzdelávania na Slovensku.

Žiadosti je nevyhnutné doručiť do Nadácie do 23.10.2015

Viac informácií nájdete TU