25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
hlavicka_AR_jun
 

Dva bronzy pre Slovensko na súťaži Intel ISEF

intel_isef_finalisti

Pred pár dňami sa z USA vrátila štvorica mladých nadaných študentov, ktorí si svoju cestu za veľkú mláku vybojovali na národnom kole Festivalu vedy a techniky, ešte v novembri minulého roka. Od toho času prebehlo veľa dní, ktoré venovali mladí vedci príprave svojich projektov na najväčšiu a najprestížnejšiu svetovú vedeckú súťaž pre stredoškolákov na svete – Intel ISEF. Tento rok sa konala v dňoch 10. – 15. mája v pensylvánskom Pittsburghu a dvaja z nich si odtiaľ doniesli cennú bronzovú medailu, čím obohatili minuloročné úspechy a opäť dokázali, že Slovensko má nadanú vedeckú mládež, ktorá dokáže konkurovať iným v celosvetovom meradle.

read more
 
 

Slovenskí študenti prileteli z olympiády I-SWEEEP v USA so špeciálnym ocenením - získali 4. miesto

inbox4719

Mladí ľudia – študenti, ktorí svoj voľný čas venujú zaujímavým projektom častokrát čakajú na chvíle ako je táto. Stáť na pódiu na celosvetovej súťaži v USA a počuť svoje meno a veľký potlesk, je asi tým najväčším zadosťučinením po náročnej práci, ktorá často trvá i niekoľko rokov. Dvaja víťazi Festivalu vedy a techniky pred pár dňami tento príjemný pocit zažili v Houstone (Texas, USA).

Ďalší článok nájdete aj TU

read more
 
 

Účať na Intel ISEF očami účastníka

Po niekoľkomesačnej drine na našich výskumných projektoch sme sa zúčastnili Festivalu vedy a techniky AMAVET-u. Ako jeho víťazi sme získali postup na najväčšiu, najstaršiu a najprestížnejšiu celosvetovú súťažnú prehliadku vedeckých prác na úrovni stredných škôl – Intel ISEF 2015..

read more

Finalistov Intel ISEF a I-SWEEEP privítal aj Prezident

Mladým a úspešným, zanieteným a šikovným mladým vedcom, ktorí reprezentovali Slovensko a AMAVET na prestížnych súťažiach za veľkou mlákou, osobne zagratuloval aj Prezident Slovenskej repubilky, pán Andrej Kiska, ktorý je veľkým podporovateľom rozvoja mladých ľudí v oblasti vedy a techniky.

read more
 
 

Expo SCIENCES Midi-Pyrenées, Toulouse 2015

10.5.2015 bol krásny slnečný deň. 12:14 miestneho času sme sedeli vo vlaku smerujúceho do nášho hlavného mesta.

read more

Golden Climate 2015, Keňa

Tento rok sa uskutočnil 5.ročník medzinárodnej environmentálnej olympiády Golden Climate 2015, na ktorú sme sa prebojovali spomedzi vyše 500 prihlásených projektov z celého sveta.

read more
 
 

LaBáK 2014/2015 pozná svojich víťazov

13_10_2014__logo_labak

A je to tu! Moment, na ktorý čakal každý riešiteľ Labáku od prvého kola. Moment, kedy sa úsilie a snaha zvíťaziť transformuje na odmeny. Po štyroch súťažných kolách v školskom roku 2014/2015 nadišiel čas na vyhodnotenie a vyhlásenie víťazov.

read more
 
 

Robot Challenge 2015, Viedeň

robot-chalange

Súťaž „Robot Challenge“ vo Viedni je už každoročným medzinárodných stretnutím robotov, ktoré je organizované na veľkej scéne, v prekrásnych reprezentačných priestoroch Auly der Wissenschaften v starobylom centre mesta.

read more
 
 

Amaveťáci na M-SR a Svetovom pohári

Členovia Amavet klubu č.808 sa v dňoch 1.-3.5.2015 zúčastnili súťaže Majstrovstiev Slovenska v raketovom modelárstve. Lietalo sa na lúke za obcou Koš. Súbežne sa lietala i súťaž Svetového pohára, za účasti družstiev z Nemecka, Švajčiarska, Lotyšska, Českej republiky, Bieloruska a Slovinska.

read more

Za vedou do Viedne...Amavet klub č. 956

Keďže sa nám blížia letné prázdniny, zasadla aj na nás cestovateľská horúčka. Rozhodli sme sa, že usporiadame poznávací výlet do Viedne. Naším cieľom bolo Prírodovedné múzeum. Výlet sme naplánovali na 31.5.2015 – teda to bol aj taký malý darček naším deťom k ich sviatku. K dosiahnutiu cieľa sme použili rôzne dopravné prostriedky- auto, električku, autobus, loď, vlak. 

read more
 
 

Skupina Enel - Letná škola energetiky pre študentov VŠ

2

Myslíte na svoju budúcnosť? Chcete dať o sebe vedieť silným hráčom v energetike? Túžite sa naučiť viac, než v škole? Šancu má len 20 z vás! Vyplňte prihlášku, o náklady sa postará organizátor a partneri Letnej školy energetiky. Prihláste sa do 26.6. 2015 a zažite diskusie s top kapacitami v energetike, návštevy verejnosti neprístupných miest, tréningy a mnoho ďalších aktivít...Prihlásenie a viac info tu: http://www.seas.sk/letnaskola

read more