25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
hlavicka_AR_maj
 

Do Ameriky po úspechy?

ISEF

Okolo víťazov Festivalu vedy a techniky, ktorý AMAVET zorganizoval v novembri 2014, sa toho v poslednom čase napísalo veľa, dokonca v tých najznámejších slovenských médiách. Rodičia, učitelia, priatelia a známi vkladajú do mladých vedcov veľké nádeje, pretože sa za veľkú mláku vydávajú so skvelými projektami, ktoré predbehli očakávania mnohých z nás. Tento "ošiaľ" minulý rok spustila Miška Brchnelová, ktorá na najprestížnejšej svetovej súťaži Intel ISEF v USA získala 1. miesto v kategórií Astronómia.

Tento rok do USA cestuje štvorica iniciatívnych mladíkov, ktorí v poslednom období pútali obrovskú pozornosť. Reportáž s nimi (a o nich) nájdete TU.

Autor fotografie: Intel

read more
 
 
05_05_2015__letna-univerzitka-2015_400px

Letné tábory s vedou a technikou

AMAVET pre mladých a nadšených bádateľov pripravuje už 3. sezónu Letnú univerzitku! Tábor "Letná univerzitka" je ideálna voľba pre deti a mládež do 18 rokov. Presvedčte sa, že aj vedci si vedia vychutnať to správne leto :) Škola cez prázdniny? Ani náhodou. Na netradičnej morskej univerzitke sa neznámkuje ani neskúša! 

read more
 
 

Vernadsky National Contest

Ako víťazi Festivalu vedy a techniky 2014 sme získali postup na zahraničné expo Vernadsky National Contest v Moskve. Naša cesta do Ruska sa začala v pondelok 13. apríla. Do Ruska sme prileteli poobede. Na letisku nás už čakali dve milé sprievodkyne, ktoré nás sprevádzali celý týždeň. Druhý deň bol zároveň prvým dňom prezentovania projektov... 

read more

Expo Science 2015

Za naše víťastvo na celoslovenskom Festivale vedy a techniky sme získali postup na podujatie organizované českým AMAVETom - Expo Science 2015, ktoré sa uskutočnilo v Prahe. V prezentačný deň sme vystavovali naše projekty v priestoroch Akademie Věd v Prahe. Ráno po príchode a po raňajkách sme dostali dostatok času na prípravu stánku...

read more
 
 

Technická súťaž

Podporiť a usmerniť záujem talentovaných detí a mládeže do technických oblastí. Ukázať im zábavnou formou svet vedy a techniky to bol jeden z cieľov V. ročníka „Technickej súťaže pre žiakov ZŠ“, ktorú zorganizoval klub AMAVET 937 pri SŠ , Kremnička v spolupráci s ÚKC ZSVTS. Súťaž sa uskutočnila v priestoroch základnej školy Pieninská v Banskej Bystrici. 

read more

Raketomodelárske nebo OTVORENÉ!

Klub raketových modelárov v spolupráci s Amavet klubom č. 808, mestom Partizánske a Národným aeroklubom M.R.Štefánika vo Veľkých Bieliciach usporiadal dňa 18.4.2015 už XI. ročník súťaže „ Memoriál Mareka Galoviča“. Súťaž bola zároveň aj nominačnou pre M-SR a ME, ktoré sa budú konať koncom augusta na Ukrajine, neďaleko mesta Ľvov.

read more
 
 
pariz

Pred vysvedčkom do Paríža!

Čo tak zavŕšiť koniec školského roka v jednej z najkrajších európskych metropol? Eiffelovka, Louvre, Versailles, Notre Dame, prechádzka po Champs - Elysées alebo plavba po Seine...

Termín: 24.6. - 28.6.2015

Špeciálna ponuka: Pri skupine 10 platiacich + 1 grátis :-)

read more
 
 
korea 2

International Workcamp v Kórei

Mailom nám prišla zaujímavá ponuka od kórejskej komisie pre UNESCO, o ktorú sa chceme podeliť :-)Takže všetkým mladým nadšencom medzinárodných výmien dávame do pozornosti dva termíny zaujímavých mládežníckych táborov (pre mládež vo veku od 18 do 30 rokov): 14.7. - 27.7.2015  a  21.7. - 3.8.2015 Prihlášku je potrebné poslať do 25.5.2015 na workcamp@unesco.or.kr.  

Prihláška na stiahnutie TU

read more