26 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
hlavicka_AR_3_2016
 

Editoriál

Ponuka na poslednú chvíľu? Skúsili ste už niekedy to napätie z rýchleho rozhodnutia? Alebo ste práve opačný typ, a potrebujete si veci dlhodobo plánovať a v pokoji pouvažovať nad ponukou? Neviem ako vy, ale mňa konkrétne skúsenosti presviedčajú čoraz viac o tom, že prvý pocit býva naozaj ten najsprávnejší. Je jasné, že ak pominie nadšenie z prvej informácie, začnem v pokoji uvažovať, rozhodujem sa čo je pre a proti. Nakoniec však všetky plusy a mínusy spočítam a vychádza mi, že ten prvý pocit bol predsa ten správny...

V našom marcovom vydaní AMAVET eREVUE vám hneď v úvode ponúkame úžasný tip na rýchle rozhodnutie a verím, že mnohí z vás sa dokážu zmobilizovať a prihlásia sa aj so svojimi „veduchtivými“ školákmi na exkurziu do svetoznámeho vedeckého centra.

Zaujímavých pozvánok máme pripravených viacero a popri tom vás poinformujeme o blížiacej sa súťaži Junior Internet, ktorá sa teší čoraz väčšiemu záujmu mladých „interneťákov“ a jej finále sa uskutoční 18. – 19. marca na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Poodkryjeme aj pokrievku vlastnej kuchyne, kde sa pripravuje Valné zhromaždenie AMAVET-u, ktoré bude spojené aj so školením vedúcich klubov z celého Slovenska. Prácu spojíme s relaxom. V tomto roku sa zídeme 15. – 17. apríla v Bešeňovej, kde sa ponoríme nielen do práce, ale aj do horúcich termálnych vôd.

Želám vám príjemné čítanie.

Ján Nemec

 
 

EXKURZIA DO CERNu – DOKÁŽETE SA ZMOBILIZOVAŤ ZA PÁR DNÍ?

Istotne ste už počuli, prípadne na vlastnej koži zažili, že pre veľký záujem o návštevu tohto svetoznámeho vedeckého centra  je dôležité vybaviť vstup pol roka  a viac vopred. Amaveťákom z Popradu sa však podarilo vystriehnuť vzácny moment, kedy sa na stránkach CERNu objavilo políčko "voľné"  - na pondelok 14.3.2016. Napriek začínajúcim maturitám ani na okamih nezaváhali a obratom odoslali úspešnú žiadosť :-)

Aktuálne prebiehajú horúčkovité prípravy na poznávaciu cestu do Švajčiarska v termíne 11. - 15. marca 2016, ktorej sa v prípade záujmu a dostatočnej flexibility môžu zúčastniť aj Vaši žiaci!

read more
 
 

Anjeli deťom - dávajte a zbohatnete!

Načiahnutých rúk je dnes neúrekom. Je to fakt čierno-bieleho kontrastu sociálnych statusov. Je dobre, že rúk podávajúcich pomoc je čoraz viac.

Podajte svoju anjelskú ruku a spojte ju s rukami znevýhodnených detí, aby ste im dopriali aspoň raz v živote vyblázniť sa v morských vlnách pod dohľadom našich dobrovoľníkov a pritom rozvíjali svoj talent a zahrali sa na zvedavých vedcov.

Staňte sa anjelom a umožnite podporiť šikovnosť detí. Ich budúce výsledky Vás určite potešia a vtedy pocítite, že ste zbohatli aj Vy!

Bližšie informácie o projekte Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET a možnostiach podpory nájdete tu: http://www.superleto.sk/index.php?id=43&idd=7

Občianske združenie AMAVET má už 26-ročnú históriu, počas ktorej svoje poslanie neformálneho vzdelávania mládeže môže realizovať aj vďaka Vám a venovaním 2 % zaplatenej dane. Usmernite tok svojich peňazí tam, kde Vy chcete a viete, že sa využijú zmysluplne:

http://superleto.sk/read_post.php?id=1475&idd=8

 
 

Práca spojená s relaxom

Pre vedúcich klubov Asociácie pre mládež, vedu a techniku sa blíži školenie spojené s Valným zhromaždením občianskeho združenia AMAVET. V tomto roku sa amaveťáci ponoria nielen do práce, ale aj do horúcich termálnych vôd krásneho aquaparku.  Pracovno-relaxačný pobyt sa uskutoční v hoteli GINO PARADISE Bešeňová od  piatka 15. apríla do nedele 17. apríla.

 
 

Výzva pre mladých vedátorov

Ak máš dobrý kreatívny nápad či myšlienku alebo inovatívny projekt a chceš ho posunúť vpred, môžeš sa registrovať na www.youth-competition.org a predložiť svoj nápad odborníkom, ktorí ti pomôžu. Môžeš sa prihlásiť aj na  odbornú prípravu v podnikaní. Viac info nájdeš na www.youth-competition.org

read more
 
 

Študijný pobyt pre biológov v Alpách

27. medzinárodný Wildlife Research Week 2016 ponúka mladým ľuďom, budúcim biológom, študijný pobyt v nádhernej scenérii švajčiarskych Álp, ktorý bude od 25. júna do 2. júla 2016.

Záujemci sa musia registrovať do 15. apríla. Počet miest je pre zahraničných študentov obmedzený na 12 účastníkov. Pobyt hradí organizácia SWISS YOUTH IN SCIENCE.

read more

Pozvánka do letného tábora

Amavet klub Enter pri CVČ v Čadci ponúka deťom a mládeži pobyt v letnom turisticko-poznávacom tábore v rekreačnom zariadení Prašník v Dúbrave pri Piešťanoch v termíne od 4. do 10. júla.

read more
 
 

Rekordná účasť na súťaži Junior Internet 2016

Do 11. ročníka súťaže Junior Internet sa prihlásilo 235 žiakov s individuálnymi ale aj tímovými projektami v celkovom počte 175.

read more