25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
april_hlavicka
 

Digitálny líder ocenil víťazov 10. ročníka súťaže Junior Internet

Digitalny lider

V dňoch 27. a 28. marca 2015 sa v priestoroch fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave už po desiaty krát stretla nielen IT talentovaná mládež. 

Na konferencii JI sa zúčastnilo 70 žiakov zo Slovenska, ktorých v prvom hodnotiacom online kole vybrala porota zložená zo skúsených IT odborníkov.

Výnimočnosť konferencie podčiarkol aj fakt, že záštitu nad podujatím už druhý krát prevzal Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Digitálny líder Slovenskej republiky, pán Ing. Peter Pellegrini spoločne s dekanom Fakulty informatiky a informačných technológii STU, pánom doc. Ing. Pavlom Čičákom, PhD.

 

read more
 
 
ISEF

Štvorica finalistov Slovenska sa pripravuje na Intel ISEF, svetovú „olympiádu“ vedeckých talentov

Dňa 8. 4. 2015 sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia k pripravovanej účasti 4 víťazov celoslovenského kola súťaže Festivalu vedy a techniky AMAVET na svetovej olympiáde vedeckých projektov INTEL ISEF.

read more
 
 

Kongres krajín V4 (Explory week) v Poľsku

V dňoch od 25. – 28.marca 2015 sme na pozvanie organizácie HIgh Tech Foundation zastupovali neziskovú organizáciu AMAVET a Slovenskú republiku na Kongrese krajín V4, ktorý bol súčasťou udalosti Explory week. Konal sa v novo - vybudovanom vzdelávaco – technologickom komplexe Pomorski Park v poľskom prístavnom meste Gdynia.

read more

Exporecerca Jóve v Barcelone

V dňoch 26.3. – 29.3. sme sa zúčastnili výstavy XVI Exporecerca Jove v Barcelone s projektom Grizly – bezpečnostná autentifikácia, s ktorým sme na slovenskom Festivale Vedy a Techniky získali ocenenie Intel Excellence in Computer Science a tak isto postup na spomínané expo v Španielsku. Ako to na podobných výstavách býva zvykom, bolo tam množstvo zaujímavých a kvalitných projektov...

read more
 
 

LaBáK 2014/2015 odštartoval svoju poslednú časť

Po troch kolách Labáku nás čaká posledné kolo s názvom Technológie budúcnosti a ako to už je zvykom, tak po poslednom kole nasleduje vyhlásenie víťazov a odovzdanie cien. Tento rok sa odovzdávanie cien uskutoční pod záštitou hlavného partnera, spoločnosti Volkswagen Slovakia, a pre víťazov budú pripravené rôzne zaujímavé aktivity.

read more
 
 

Darček pre znevýhodnené deti - Dajte nám o nich vedieť!

AMAVET v spolupráci s dobrými ľuďmi pripravuje veľké prekvapenie.
20 detí na začiatku prázdnin pocestuje do "bezplatného" tábora v Chorvátsku.
Do 28.5.2015 ponúkame všetkým "dospelákom" možnosť odporučiť konkrétne dieťa, ktoré zaradíme do žrebovania.

read more

Spoznajte Londýn!

Jedinečná ponuka pre vášnivých cestovateľov! Máte chuť so svojimi žiakmi navštíviť Londýn a spojiť príjemné s užitočným?

Už ste sa fotili na nultom poludníku, s jednou nohou na západnej a druhou na východnej pologuli? Pojmy ako Big Ben, Trafalgar square alebo Windsor pozná každý správny angličtinár.

10 študentov + 1 pedagóg zadarmo!

Termín: 25. - 30.6.2015

read more
 
 

Valné zhromaždenie AMAVETu

Tento rok sa trocha netradične uskutoční Valné zhromaždenie AMAVETu v apríli, presnejšie dňa 25.4. v Žiline, v priestoroch Fakulty bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity. Na Valnom zhromaždení sa okrem diskusie a schvaľovania dôležitých bodov, ktoré sa týkajú minulého ale aj budúceho roka, uskutočnia aj voľby výkonného riaditeľa, členov do predsedníctva a kontrolnej komisie.

Informačná cesta pre vedúcich AMAVET klubov

Pri príležitosti  25. výročia založenia AMAVETu pripravujeme pre všetkých vedúcich AMAVET klubov informačnú cestu do Chorvátska. Počas cesty môžu vedúci bezplatne využiť ubytovanie v amaveťáckych mobilných domčekoch v kempe Baško Polje. Bližšie informácie poskytneme vedúcim a členom klubov na Valnom zhromaždení.