25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
hlavicka
 

Konferencia JUNIOR INTERNET je vstupnou bránou pre budúcu IT mládež

amavet - junior internet conference 2014

Hodnotiaca komisia, zložená z odborníkov hodnotila zaregistrované projekty, ktorých bolo 155 v rámci všetkých kategórií. Postupujúce projekty, ktoré budú ich autori prezentovať na celoslovenskom kole nájdete TU

www.juniorinternet.sk

Aplikácia eČašník Vám pomôže pred vstupom do reštaurácie si online vybrať menu, alebo vypýtať účet a to prostredníctvom bežných mobilných zariadení. Túto Science fiction, ktorá sa v bežnom svete stáva realitou si môžete pozrieť na konferencii Junior Internet v Bratislave.

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá pomáha mladým, začínajúcim programátorom webu, grafikom, blogerom. Na dvojdňovej konferencii mladí nadšenci vo veku do 18 rokov predstavia svoje IT vízie skúseným odborníkom a porotcom, ktorí odporučia najlepšie myšlienky prezentovať na svetovej výstave Expo Sciences International 2015 v Bruseli.

read more
 
 
FVaT_vitazi

Cesty víťazov FVaT začínajú

Autori víťazných projektov z minuloročného Festivalu vedy a techniky sa postupne začínajú vydávať na svoje cesty na zahraničné expá a súťaže do Európy aj mimo nej. Na prvých cestujúcich víťazov čaká Španielsko a naši dobrovoľníci, tiež víťazi FVaT predošlých ročníkov sa vydávajú do Poľska, kde budú reprezentovať AMAVET a celé Slovensko. 

read more
 
 

Premierový regionálny Festival vedy a techniky v Modre

AMAVET klub č. 944 v súčasnosti rozbieha premiérový projekt -  okresné kolo Festivalu vedy a techniky. Podujatie je určené pre žiakov stredných a základných škôl z Modry a okolitých obcí, ktorí budú reprezentovať svoje vedecké projekty, vďaka čomu majú možnosť získať postup na krajské kolo súťaže v Bratislave.

Príďte aj Vy načerpať inšpiráciu a pozrite si zaujímavé práce mladých autorov a nadšencov vedy a techniky. Festival sa uskutoční 23.3.2015 v priestoroch Kultúrneho domu Ľ. Štúra v Modre. Súčasťou bude aj prehliadka Planetária a divadelné predstavenie. 

 

read more

Rozvíjanie účasti mladých ľudí na rozvoji vedy a techniky

V rámci plánu činnosti uskutočnil Klub Amavet 937 v kinosále SŠ, Kremnička, Banská Bystrica odborný seminár s tematikou „Robotizácia naša budúcnosť", ktorý bol zameraný pre žiakov základných a stredných škôl. Za účasti 88 žiakov a pedagógov vystúpili v rámci seminára viacerí odborníci.

V úvode seminára s odbornými prednáškami Ing. Pavlovkin Ján, PhD., z katedry techniky a technológií FPV UMB , ktorý oboznámil účastníkov  s  vývojom a používaním robotov v dnešnom bežnom živote...

 

read more
 
 

Zmenia školstvo študenti?

ChemPlay_titulka

V novembri zbierali ocenenia, dnes prezentujú na školách!

Len 15-roční študenti získali v novembri 2014 na Festivale vedy a techniky ocenenia, dnes svoju prácu prezentujú na školách. Didaktickou hrou ChemPlay, ktorá mení pohľad na výuku chémie vo vyučovacom procese, sa Adrián Hegedűš a Ivana Kravárová prebojovali na svetový festival študentských vedeckých prác Expo Science International 2015, ale tým sa ich cesta nekončí.  Ako sami vravia, ich snom je dostať ChemPlay do škôl, medzi deti. 

read more
 
 
DR_foto

Kto je to DÁVID RICHTER?

Mnohí ste to meno už určite počuli. Aspoň čo sa týka AMAVETu. Je totiž hlavou aj srdcom dvoch najväčších súťaží...

read more
 
 

AMAVET v Slovenskej komisii pre UNESCO

Minulý týždeň sme boli veľmi potešení obálkou, ktorú sme obdržali. Náš predseda, doc. Ing. Jozef Ristvej, PhD. na základe shválenia jeho nominácie členmi Predsedníctva Slovenskej komisie pre UNESCO počas Valného zhromaždenia komisie, ktoré sa konalo dňa 25.2.2015 oficiálne stal jeho členom a v spomínanej pošte sa nachádzal jeho menovací dekrét. Jozefovi gratulujeme a tešíme sa, že AMAVET bude mať v komisii svojho zástupcu.

 
 

Žiadosť o dotáciu MŠVVaŠ SR

Aj tento rok bol AMAVET na základe podanej žiadosti o registráciu zaradený medzi príjimateľov dotácie z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Naďalej tak môže rozvíjať neformálne vzdelávanie medzi mládežou a podporovať rôzne aktivity detí a mládeže, dobrovoľníkov, pracovníkov s mládežou, učiteľov a rodičov. V týchto dňoch AMAVET odosiela na IUVENTU žiadosť o dotáciu. Veľmi pekne ďakujeme MŠVVaŠ SR za podporu.

Grantový program AMAVETu podporí činnosť mnohých klubov

Interný projektový systém AMAVET na rok 2015 je uzavretý. Dňa 6.3.2015 Predsedníctvo AMAVETu definitívne uzavrelo hodnotenie, ktoré podľa ich vlastných slov vôbec nebolo jednoduché. Podaných bolo množstvo hodnotných projektov a zapojilo sa viacero klubov, dokonca aj tých nových. Výsledkom zdĺhavého a náročného hodnotenia je 21 podporených projektov a tým činnosť štrnástich AMAVET klubov v rámci interného grantového programu AMAVET.

 
 
PLAKETA_ZSVTS

ZSVTS oslavuje 25 rokov

AMAVET nie je jediným tohtoročným oslávencom. Svoju štvrťstoročnicu oslavuje aj Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností, s ktorým sme v roku 2013 uzavreli hodnotnú spoluprácu, ktorá trvá dodnes. Aj preto sa naša riaditeľka Gabika Kukolová v stredu, 17. marca 2015 zúčastnila Slávnostného zhromaždenia, ako jedného z poriadaných podujatí k príležitosti výročia vzniku ZSVTS a za AMAVET ako partnerskú organizáciu prevzala pamätnú plaketu.