25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
hlavicka_AR_februar
 
amavet - junior internet conference 2014

Registrácia na Junior Internet 2015 trvá už len niekoľko dní

Registrovať sa na Junior Internet so svojim projektom môžeš do 20.2.2015.

Junior Internet je celoslovenskou súťažnou konferenciou, ktorá sa často stáva odrazovým mostíkom pre mladých IT nadšencov, ktorý chcú uspieť vo veľkom svete internetu. 

read more
 
 

2% pre AMAVET na podporu mladých vedeckých talentov

2

Vytvárajte budúcnosť mladých vedcov s nami! Venujte 2% na rozvoj talentu a rozšírenie príležitostí pre tých, ktorí tvoria našu budúcnosť.

Pre tých, ktorí nás TERAZ potrebujú, pretože RAZ budeme potrebovať my ich. Pre budúcich vedcov, ktorí majú svoje sny, ktoré im my pomáhame plniť. Vďaka Vám.

Predvyplnené tlačivo Vyhlásenia na stiahnutie TU

ĎAKUJEME !

read more
 
 

Ako sa lúči s modelárskym rokom v Partizánskom

Členovia Amavet klubu č. 808 už tradične pripravujú Rozlúčku s modelárskym rokom vo Hvezdárni v Malých Bieliciach. Inak tomu nebolo ani minulý rok. 28.12. 2014 sa zišli členovia krúžkov elektroniky, raketových modelárov a Stellar klubu...

read more

Prihláste sa do LaBáKu

Vyskúšajte si svoje vedomosti v matematike, fyzike, chémií či biológií v zaujímavom online seminári LaBáK a zasúťažte si o zaujímavé ceny. Do semináru sa môžu zapojiť žiaci od 5. ročníka ZŠ (1. ročníka 8-ročných gymnázií) a všetci žiaci stredných škôl.

read more
 
 

Letný tábor AMAVETu

Asociácia pre mládež, vedu a techniku aj tento rok pripravila tábor "Letná univerzitka" pre deti a mládež do 18 rokov. Presvedčte sa, že aj vedci si vedia vychutnať to správne leto :) Škola cez prázdniny? Ani náhodou. Na netradičnej morskej univerzitke sa neznámkuje ani neskúša!

read more

Projekt ELEKTRONIKA

S elektronikou sa stretávame takmer vo všetkých oblastiach nášho života (domáce spotrebiče, mobily, počítače, automobily...). Bolo by rozumné poznať aspoň niektoré jej základné princípy...O elektronike viac PaedDr. Miroslav Vojtek, vedúci AMAVET klkubu č. 655...

read more
 
 

Júnová škola alebo sústredenie v Chorvátsku

Jedinečná možnosť zažiť netradičnú školu v prírode alebo sústredenie v prekrásnom prostredí Makarskej riviéry, v čarovnom kempe Baško Polje. Miesto, ktoré je bohaté na prírodu aj na športové možnosti. Navyše, s animačným programom "Zvedaví vedci" budete nadšení z toho, ako sa dá príjemné spojiť s užitočným. Škola hrou, krásne výlety a množstvo zdravého pohybu - také je Chorvátsko s AMAVETom. Využite niektoré z našich júnových termínov.

more
 

Grantový program AMAVETu sa rozrastá

AMAVET kluby mali možnosť do 31.1.2015 podať projekty a požiadať tak o interný grant na podporu projektovej klubovej činnosti v rámci svojho klubu v roku 2015, pričom do budúcnosti môže ísť aj o dlhodobejšie projekty. Do grantového programu sa zapojilo 20 klubov a podaných bolo 33 projektov, čo je o polovicu viac, ako tomu bolo minulý rok. Všetkým žiadateľom ďakujeme za podnetné projekty.

Nadácia Volkswagen rozšíri ponuku o dva nové granty

Aj v roku 2015 otvorí Nadácia Volkswagen Slovakia množstvo grantových programov na podporu projektov z rôznych oblastí verejného života. K tým novým budú patriť programy „Vzdelaním k integrácii“ a "Zelené vzdelávanie", oba zamerané na podporu vzdelávania detí a mládeže, pričom prvý sa bude venovať aj zdravotne znevýhodnenej mládeži.

Zdroj: Newsletter Nadácie VW

read more