mládež, veda, technika, krúžky, neformálne vzdelávanie, vzdelávanie, deti
 
25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
amavet1_mini_70x51
 
jr

Milí AMAVETťáci,

v prvom rade prajem všetko dobré do roku 2015, zdravie, šťastie, úspechy a najmä pohodu v každodenných radostiach, nech sa nám všetkým darí... Január je obvykle príležitosťou na predsavzatia. Ja verím, že sa nám podarí v tomto roku napredovať spoločne, a to minimálne tak dobre, ako v tom roku predchádzajúcom.

 
 

Registrácia na Junior Internet otvorená!

Aj ty sa môžeš stať jedným z mladých internetových tvorcov! Baví ťa tvorba stránok, grafiky, aplikácií či textov? Prihlás sa do jednej zo siedmich súťažných kategórií Junior Internet so svojim projektom a ukáž čo je v tebe! Novinkou v roku 2015 je kategória JuniorBLOG, v ktorej sa hodnotí predovšetkým myšlienka, originalita a forma podania (napr. blogy, fotoblogy, videoblogy...)

Registrovať sa môžeš na webovej stránke juniorinternet.sk alebo priamo TU.

Súťažná konferencia Junior Internet, ktorá je častokrát odrazovým mostíkom pre mladých ľudí, ktorí chcú uspieť v IT svete, každý rok privíta nadaných informatikov z celého Slovenska. Staň sa aj TY jedným z nich!

 
amavet - junior internet conference 2014
 

V Bardejove vzniká nový robot RoboRave

V roku 2014 sme začali pracovať na projekte RoboRave. Naším cieľom je dostať sa od základov elektroniky až k robotu (RoboRave), ktorý je určený na vyhľadávanie a hasenie plameňov. Rozhodli sme sa, že nepoužijeme stavebnicu, ale zhotovíme nového robota.

read more

Účasť AMAVET klubu 549 na regionálnom kole FLL 2014

V piatok 12. decembra 2014 sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Žiar nad Hronom uskutočnilo regionálne kolo celosvetovej robotickej súťaže „FIRST LEGO League“ (FLL).

read more
 
 

CERN v roku 2014 opäť veľmi obľúbený

V roku 2014 navštívilo CERN 577 účastníkov  z 23 slovenských  škôl. Aj týmto spôsobom sa snažíme prebudiť záujem mladých o vedu.  Za všetko hovorí video Mgr. Martina Znášika z gymnázia v Partizánskom, ktorému touto cestou srdečne ďakujeme za jeho prípravu a poskytnutie.

more
 

Letné tábory pre sociálne znevýhodené deti 2014

V roku 2014 sa táborov, ktoré AMAVET organizoval bezplatne zúčastnilo 61 detí. Naším cieľom bola podpora detí pochádzajúcich z prostredia, v ktorom je náročné zabezpečiť vhodné podmienky pre ich rozvoj...

read more

Záujem slovenských škôl o Pohár vedy rastie

Registrácia tímov do Pohára vedy prebehla pre Slovensko veľmi úspešne !!! - príhlásených tímov je až 60, spolu cca 600 žiakov. To je skvelá správa! Oproti minulému roku sa tak trojnásobne zvýši počet odovzdaných úloh, preto aj hodnotiteľov bude tento rok viac. 

read more