25 rokov pomáhame mladým uspieť vo vede a technike
 
oktober-1
 
fvat

Registrácia na celoštátne kolo Festivalu vedy a techniky je otvorená už len niekoľko dní

Nadaní žiaci v oblasti vedy a techniky sa môžu prihlásiť na celoštátnu súťažnú prehliadku Festival vedy a techniky AMAVET. Festival je jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Víťazi získajú nominácie na najprestížnejšiu súťaž mladých vedcov INTEL ISEF v USA.

Registrácia žiackych projektov je otvorená do 20.10.2015.

Viac informácií na www.festivalvedy.sk

read more
 
 

Slovenskí študenti na EXPO v Miláne

Svetová výstava EXPO v Miláne otvorila svoje dvere aj slovenským študentom, ktorí sa v dňoch 1. - 4.9. 2015 v jednom z najkrajších talianskych miest odprezentovali na tomto podujatí v rámci slovenského pavilónu v oblasti vedy a výskumu.

read more
 
 
29_07_2015__foto1web

Štyri ročné obdobia v LaBáK-u

AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia a magazínom Quark Ťa pozýva, aby si sa práve Ty stal súčasťou štvrtého ročníka online súťaže LaBáK - www.labak.net.

read more
 
 

TÁBORY „ANJELI DEŤOM“ ÚSPEŠNE ZA NAMI

Vďaka projektu  „Anjeli deťom“ Asociácie pre mládež, vedu a techniku strávilo vyše 50 znevýhodnených detí prázdniny pri mori. Tábory, ktoré boli pre vyžrebované deti bezplatné, sa uskutočnili v dvoch turnusoch: 26.6. – 5.7.2015 a 28.8. – 6.9.2015 v chorvátskom kempe Baško Polje.   Na samotný priebeh sme sa pozreli očami ľudí, ktorí s jeho realizáciou pomáhali v zákulisí.  

read more
 
 
 
 
 

CERN - Továreň na sny

AMAVET počas novembra organizuje tri prednášky s názvom "CERN - továreň na sny". Prednášajúcimi budú doc. Peter Chochula a prof. Karel Šafařík. Cieľom prednášok bude laickým spôsobom informovať o práci v CERNe, o vynálezoch, ktoré odtiaľ pochádzajú a týmto spôsobom sa pokúsiť urobiť vedu populárnejšou a v ideálnom prípade motivovať mládež k rozhodnutiu vydať sa na vedeckú kariéru. Sponzorom týchto prednášok sú Slovenské elektrárne, a.s. člen skupiny Enel.

Prednášky sa uskutočnia: 
16.11.2015 10:00 Bratislava Prírodovedecká fakulta UK
18.11.2015 10:00 Žilinská univerzita
19.11.2015 10:00 Technická univerzita v Košiciach

Tešíme sa na Vás!

 
 
 
 
 

Mestský festival vedy a techniky v Martine

Dňa 25. septembra 2015 sa v priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha, na Malej hore 3 v Martine konal Mestský festival vedy a techniky (MF VaT), ktorý organizoval AMAVET klub Martin v spolupráci s GVPT a SCVČ Malá hora 3. Bola to prehliadka vedeckých projektov formou posterovej prezentácie.

read more
 
 

Štúrov hravý pretek v centre Modry

Mesto Modra a AMAVET klub č. 944 IMPULZ pozývajú všetky deti (ale aj dospelých) na Štúrov hravý pretek pri príležitosti pamätného dňa 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Podujatie sa uskutoční 28. októbra 2015 a sprevádzať ho bude bohatý program. Príďte sa presvedčiť!

Pozvánku nájdete TU

 
 

Výstava a súťaž plastových a papierových modelov - Cena primátora Nitry XXI. ročník

V minulom mesačníku sme Vás informovali o súťaži, ktorú organizuje AMAVET klub č. 836 v spolupráci s CVČ Domino a mestom Nitra. Jedná sa výstavu a súťaž výrobkov šikovných plastových a papierových modelárov. Súťaž sa uskutoční 17. októbra v Nitre. Propozície k súťaži nájdete na stiahnutie TU

read more
 
 
 
 
 

Gymnazisti sa inšpirovali švajčiarskou vedou

Popoludňajší 22. september bol pre 40 žiakov Súkromného gymnázia v Bardejove začiatkom nezabudnuteľného zážitku. Spolu so svojimi učiteľkami sa vydali na   poznávaciu exkurziu do Švajčiarska. Prvou zastávkou bolo Švajčiarske vedecké centrum TECHNORAMA vo Winterthure. Počas siedmych hodín sme si vyskúšali obrovské množstvo interaktívnych pokusov a takisto sme sa dozvedeli o fyzike, matematike, ale aj biológii zase o poznanie viac. Poniektorým  z nás sa podarilo vyskúšať si aj chemické pokusy, a taktiež vidieť veľmi zaujímavú ukážku o plynoch v zemskej atmosfére.

read more
 
 

Stužková v paríži s AMAVETom

V dňoch 10. -15. septembra 2015 sa žiaci IV. ETSZ zo Strednej odbornej školy technickej v Hlohovci, pod vedením triednej učiteľky Mgr. A. Magulovej, zúčastnili návštevy Mníchova a Paríža. Návšteva týchto miest bola spojená so slávnostným odovzdávaním  zelených stužiek.

read more
 
 

Cestujte s nami!

Školy v prírode so Zvedavými vedcami na rok 2016 pripravené – vyberte si svoj termín obratom, aby Vám neušiel J  Viac informácií tu: http://www.superleto.sk/index.php?id=44&idd=8

Študentský a mikulášsky Paríž – prijmite pozvanie do šarmantnej metropoly Francúzska! Viac informácií tu: http://amavet.sk/show_event.php?id=39&idd=4

 

 
 
 
 
 

Príjemné predĺženie prázdnin vďaka LaBáKu

Za druhé miesto v online súťaži LaBáK, ktorú organizovala Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) som získala možnosť stráviť príjemných pár dní v ich vedeckom tábore v Chorvátsku. Bolo to pre mňa krásne vyvrcholenie prázdnin a zároveň odmena za aktivitu a prácu počas uplynulého školského roka.

read more