AMAVET - laureát Ceny za vedu a techniku 2018
 
hlavicka_AR_1
 
 
 

EDITORIÁL

AMAVET má 30 rokov

V týchto dňoch pred tridsiatimi rokmi (schválne som nepoužil číslovku, aby nedošlo k nedorozumeniu, že v titulku ide o preklep) vzniklo občianske združenie Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) s víziou napĺňať ciele, ktoré sú obsiahnuté v samotnom názve občianskeho združenia. Či sa nám to darí, posúďte sami z nášho newslettra, ktorým vás z času na čas „vyrušujeme“ pri čítaní iných informácií v duchu myslenia „ako sa to nedá“.

Všetkým priaznivcom AMAVET-u želám v novom roku 2020 veľa pohody a šťastia zo zdravia a zmysluplnej práce!

Ján Nemec

 

 
 
 
 
 

Digitálnou transformáciou ku kvalite vzdelávania

NN

Z iniciatívy zamestnávateľov, najmä Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ), IT asociácie Slovenska (ITAS) a v spolupráci ďalších škôl, občianskych iniciatív a súkromných spoločností v rámci Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania SR (DK) sa pripravuje Národný projekt „Transformácia vzdelávania a školy pre digitálnu dobu“. Zvratné zámeno „sa“ má samozrejme konkrétnych lídrov a realizátorov. Za všetkých spomeniem najmä Andreja Bederku, ktorý neúnavne už tretí rok „prekračuje“ bariéry byrokracie a zaužívaných zvyklostí niektorých úradníkov vo verejnom sektore, aby využitie financií štrukturálnych fondov EU padlo na úrodnú pôdu aj v rezorte školstva.

read more
 
 
 
 
 

JUNIOR INTERNET – Tvoj odrazový mostík do online sveta

JI_plagat

AMAVET, organizátor jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET, vyhlasuje 15. ročník.

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov a blogov, tvorbu webov, zameraných na vzdelávanie. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Prihlasovať projekty do súťažných kategórií môžu autori do 15. marca 2020. Súťažné kategórie:

read more
 
 
 
 
 

Predstavujeme nový dizajn súťaže JI

JI_logo

JUNIOR INTERNET AMAVET ako akcelerátor talentov – I.

Už viackrát sme písali o jedinečnej konferenčnej súťaži JUNIOR INTERNET (JI) ako o odrazovom mostíku do online sveta pre žiakov základných a stredných škôl. Tohtoročné malé jubileum, 15. ročník súťaže, nás vedie aj k bilancovaniu. Za 15 rokov máme veľmi veľa príkladov, ako AMAVET naštartoval úspešné osudy našej talentovanej mládeže. Jeden, ten najčerstvejší, môžete zhmotnene vidieť v inovovanom logu súťaže JUNIOR INTERNET. Jeho autorom je Samuel Bugeľ, ktorý v roku 2019 zvíťazil v kategórii JuniorDESIGN a získal cenu – stáž počas letných prázdnin v reklamnej agentúre Diorama v Bratislave.

read more
 
 
 
 
 

Unique & Limited pomáha mladým v oblasti kultúry

cSpSb7uh.large

JUNIOR INTERNET AMAVET ako akcelerátor talentov – II.

Ďalším príkladom multiplikatívneho efektu jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET (JI) sú chlapci z Krompách. O ich ceste na JI a aktivitách na podporu a rozvoj umenia mladých ľudí sme si prečítali na www.vedanadosah. So súhlasom autorky rozhovoru Moniky Hucákovej a portálu Veda na dosah uverejňujeme rozhovor s Filipom Tomaškom, ktorý so Samuelom Nehrerom v roku 2018 založili občianske združenie Unique & Limited:

read more
 
 
 
 
 

AMAVET získal podporu z Fondu SK-NIC

NIC predstavenie projektov-091

Asociácia pre mládež, vedu a techniku podala žiadosť o podporu súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET, ktorá poskytuje priestor pre projekty žiakov základných a stredných škôl v oblasti informatiky a informačných technológií. Projekt JUNIOR INTERNET získal z Fondu SK-NIC podporu 10 000 eur, ktorá zabezpečí nielen náklady na organizáciu podujatia, ale aj propagáciu medzi mladých ľudí.

read more
 
 
 
 
 

Perpetuum AMAVET – 2 % k dobru.

ilustracny obrazok

AMAVET ako pracujúci stroj, ktorý všetko prijaté teplo nadšencov premieňa na tvrdú prácu v oblasti vzdelávania. Rok 2019 pre nás bol ako obvykle náročný, ale pritom záslužný, a tak sme sa rozhodli v tom pokračovať aj tento rok, už jubilejný 30-ty v histórii AMAVET-u. Večne v pohybe ostávame aj  v roku 2020 s presahujúcim 100% nasadením. Ak sa chcete stať súčasťou nezastaviteľného stroja, prispejte svojimi 2 percentami. Všetky potrebné formuláre a informácie k dvom percentám nájdete na https://www.amavet.sk/podporte-nas/ .

read more
 
 
 
 
 

AKTUALITY: ŠKOLY V PRÍRODE A TÁBORY 2020

DSC_2047

Možno ste si už všimli, no určite sa oplatí pripomenúť, že termíny pre Školy v prírode a Letné tábory už boli zverejnené. Skupiny sa prihlasujú a deti sa už tešia na letné tábory. Pozrime sa bližšie na aktuálny stav a plány k letným pobytom v chorvátskom Baško Polje.

Záujemcovia o Letný tábor sa už môžu prihlasovať na prvé dva zverejnené termíny:
26. jún – 5. júl
7. august – 16. august
Pre Školy v prírode máme ešte voľné nasledujúce turnusy:
5. jún – 14. jún
11. september – 20. september

read more
 
 
 
 
 

Aktivity AMAVET-u boli podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR "Programy pre mládež 2014 - 2020, ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.